Skip to main content

Uutiset

4.1.2019

Kaisa Fahllund Alma Talentin Julkiset ICT-hankinnat -seminaarin puheenjohtajana

Sisällysluettelo

    Berggren

    Olemme Suomen suurin ja kansainvälisesti tunnustettu immateriaalioikeuksien asiantuntijaorganisaatio. Tuemme innovaatioita ja suojaamme asiakkaidemme keskeiset liiketoiminta-alueet tukien kasvua ja menestystä globaaleilla markkinoilla. Tarjoamme huippuosaamista patenteissa, tavaramerkeissä, muotoilunsuojassa ja verkkotunnuksissa sekä niiden kaupallistamisessa, ja toimimme asiakkaidemme strategisena neuvonantajana niin riidanratkaisussa, liikejuridiikassa kuin IP-strategiassa osana liiketoimintastrategiaa.

    Miten toimittajan ja hankintayksikön intressit saadaan kohtaamaan? Miten voit ennaltaehkäistä riitoja sopimuskauden aikana? Osaatko varautua sopimuksen muutostarpeisiin jo etukäteen? Alma Talentin "Julkiset ICT-hankinnat: Onnistuneesta kilpailutuksesta tuloksekkaaseen toimitukseen" Lakimiesliiton koulutuksessa 12.2. ja 5.3.2019 keskitytään näihin aiheisiin.

    Hankintayksiköiden sopimus- ja hankinta-asiantuntijoille, julkisiin hankintoihin osallistuville tarjoajille sekä lakimiehille suunniteltu kaksiosainen seminaarisarja vastaa kaikkiin kysymyksiisi julkisista ICT-hankinnoista alan eturivin asiantuntijoiden johdolla.

    Sarjan I-osassa 12.2. pureudutaan ICT-trendeihin, sopimustekniikkaan, IPR- ja tietosuojakysymyksiin sekä uudenlaisiin innovatiivisiin hankintoihin.

    Sarjan II-osassa 5.3. keskitytään riitojen ennaltaehkäisyyn, riskienhallintaan sopimuksissa sekä vastuukysymyksiin. Päivän aikana pääset tutustumaan myös ajankohtaiseen oikeuskäytäntöön uuden hankintalain voimaantulon jälkeen.

    Seminaarin puheenjohtajana toimii meiltä Kaisa Fahllund, Partner, Head of Contracts.

    kaisa_pyöreä

    Tutustu tarkemmin ohjelmaan ja ilmoittaudu mukaan Alma Talentin omilla sivuilla.